Açık Oturum Nedir ? Hakkında Bilgiler


Açık Oturum Nedir ? Hakkında Bilgiler

Açık oturum, bir konunun dinleyen veya izleyenlerin önünde müzakere veya münakaşa edilen, genellikle başkan tarafından yönetilen bir toplantıdır.

Açık Oturum Hakkında Bilgiler

Açık Oturum Hakkında Bilgiler

Açık oturumlar, bir sözlü anlatım türüdür. Toplumun her üyesini ilgilendiren konularda da oturum düzenlenebilir veya belli bir konuda da düzenlenebilir.

Genellikle tartışılan konunun alanında uzmanı olan kişiler bir oturum başkanının yönetiminde topluluk önünde fikirlerini münakaşa ederler

Açık oturumlarda konuşulan konuların sınırları oturum başkanı tarafından belirlenir. Tartışılacak konuda görüş bildirecek olan kişiler tanıtılır ve söz verilir. Oturum yöneticisi ihtiyaç gördüğü zaman konuşmacının sözünü kesebilir.

Açık oturum nasıl yapılır, detayları

Açık oturumlar toplumun karşısında yapılabileceği gibi radyo, televizyon ve internet üzerinden de yayımlanabilir.

Açık Oturumlar İle Panel Arasındaki Fark

Açık Oturumlar İle Panel Arasındaki Farklar Hakkında

Çoğu zaman oturumlar ile paneller karıştırılmaktadır. Aralarında tarz farkı mevcuttur. Açık oturumlar genellikle ciddi ve baskın üslupla yapılır. Panellerde ise sohbet tarzı konuşma hakimdir. Açık oturumlarda, oturum başkanları toplantıya hakimdir. Konuşmacılara sorular sorar ve konuşmacıların düşüncelerini sorgular. Gerektiği zamanlarda konuşmacılara müdahale edebilirler.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.